Crack, češtiny, CD key

PC 4ever- downloads

Preview

Far Cry 2

Far Cry 2

Z exotického ostrova do africké bushe... na safari zapomeňte! Vstupenky totiž došly a zvěř buď pošla na angínu nebo si ji odvezla První pytlácká, s.r.o. pro chovné účely.

Pokud si dobře pamatuju, rok 2004 byl pod taktovkou několika „revolučních“ FPS titulů. Začalo to Far Cry, pokračovalo Doomem a Vánoce jsem jako většina pařanů trávil u Half – Life 2. Zatímco Doom byl i přes obrovský hype spíše propadák a u Half - Life se dá spíše mluvit o zatím nepoznaném herním zážitku, Far Cry nabídlo střílečku jako řemen. Jednoduše řečeno, zatímco se ostatní FPS snažily o revoluci (některým se to povedlo na jedničku a některým bohužel vůbec), FC se vydalo víceméně klasickou cestou jak jsme byli u FPS zvyklí.

Jenomže ne tak ledajaké FPS. Pokud si dobře pamatuju, první věcí které dělaly z této hry nezapomenutelný zážitek byla skvělá grafika (a prostředí), druhou skvělý design a volnost a třetí vyjímečná AI protivníků (to vše dávající dohromady perfektní hratelnost). V současné době připravuje CryTek (původní autoři FC) hru Crysis a Ubisof, který vlastní práva na jméno, Far Cry 2 (Konkrétně Ubisoft Montréal, který má na svědomí například sérii Prince of Persia).

Vítejte v džungli
Každá z těchto her se vydala trochu jiným směrem. Crysis se drží prostředí exotického ostrova, ale příběh bude více sci – fi (zásah mimozemské rasy), Far Cry 2 zůstává při zemi, co se týče ufounů, ale za dějiště si vybrala hráči zatím neprozkoumanou Afriku. Řešení je to šalamounské, protože ve hře zůstane základní prvek na kterém FC stavělo, což je džungle. Samozřejmě se bude tato africká bush od tropického pralesa v něčem lišit, ale herní postupy a kouzlo prvního dílu zůstane zachováno.

ho*nohoří!
človíček už to má spočítané

Džungle samozřejmě nebude jediným prostředím ve kterém se budeme pohybovat a jelikož jsme v Africe, tak nebudou chybět savany ani poušť. Ve hře se bude dynamicky měnit den a noc, což nebude dobré jen pro romantické sledování západů slunce. Důležitou roli bude například hrát, jestli budete určitou misi hrát ve dne či v noci. Grafické ztvárnění je v dnešní době standartně dechberoucí, což se je podle mého u stříleček povinnost. Holt kdo si dělá ambice na AAA titul, musí se především starat, aby z pre-alpha verze (ze srpna).

Fizika? Fizyka? Fyzika, joo!
S grafikou jde ruku v ruce fyzika a interaktivita prostředí, které hrají ve hře velkou roli. Například většina stromů je zničitelná a totéž platí o vetchých afrických chatrčích, ze kterých je postavena většina osad v herním prostředí. V praxi to vypadá tak, že vypálíte salvu do stromu a z toho odpadne pár větví (a ty například odvane vítr). U přestřelek ve vesničkách to funguje podobně - když se chcete schovat do chatrče a dveře jsou jak na potvoru na druhé straně, odstřelíte pár fošen a je to. Dokážeme si představit, že takováhle osada sbitá z prken vypadá po vaší konfrontaci dost pocuchaně. No a co teprve pokud vezmete RPG, jehož ničivostí se můžete ve videu rovněž pokochat. Důležitým prvkem je také oheň, který se v rozpálené Africe může stát klíčovým taktickým prvkem. Co takhle podívat se odkud vane vítr a pak zapálit pár stromů vedle osady plné nepřátel? Ne že by se postaral o všechnu práci, ale sranda bude.

tady se antilopy lovit nebudou
detail detonace... mňam

Po herním světě se tentokrát budete pohybovat už totálně volně, a to konkrétně po padesáti čtverečních kilometrech. Úkoly budou povinné i nepovinné, jak už jsme zmínili, budete si moci jejich splnění nechat na libovolnou denní dobu a celkově by vám to mělo zabrat až dvacet pět hodin, což je na střílečku dost slušné. Do hry půjdete s jedním ze dvanácti volitelných žoldáků, přičemž zbylých jedenáct bude ve hře figurovat jako běžná NPC, u kterých bude dost záležet na vztahu který si s nimi vybudujete. Pokud bude dobrý, mohou vás doprovázet v boji a někdy vám doopravdy zachránit život Příběh je zasazen do konfliktu dvou znesvářených frakcí, mezi kterými se budete jako ceněná osoba pohybovat vy. O příběhu toho moc nevíme, zatím je jasné, že se budete muset rozhodnout pracovat pro jeden či druhý kmen či pro oba, ale váš cíl bude tajemná osoba v pozadí, která obě strany zásobuje zbraněmi.

dvojka si stejně jako první díl zakládá na nádherných scenériích
jedno z dostupných vozidel

Je jasné, že Far Cry 2 směřuje se svým příběhem, prostředím i free-formovým systémem jinam než jednička. Základní styčné body ale zůstávají – především volnost plnění úkolů a možnost výběru, jestli přistoupíte k plnění mise chytře a takticky, nebo ve zběsilém akci všechny vykosíte. K dispozici budete mít třicet zbraní, ve videu je možno vidět ak-47, poloatomatické pušky, těžký kulomet, sniperku, mačetu (bude ve hře možnost tiché eliminace nepřátel, o které si jednička vysloveně říkala? Těžko říct, my doufáme, že ano) a výše zmíněné RPG a plamenomet. Užijete si také čtrnácti vozidel – ano, včetně rogala! – u kterých si užijete jak tvrdých honiček s nepřáteli, tak i možnosti pokochat se okolní safari. Přestřelka ve vesnici, kterou jsme měli možnost spatřit ve videu, probíhala v opravdu zběsilém tempu a kolega prezentujícího vývojáře, který hru hrál, se musel opravdu hodně hýbat, aby ho AI nezahnala do úzkých.

hra bude pro romantiky jako stvořená...
pokud se nebudou ostýchat použít plamenomet!

Jak se zdá, vývojáři také kladou důraz na řadu maličkostí, které hráči oceňují. Například léčení zde probíhá formou animace. Ve videu dostal náš avatár kulku do ruky, a tak vytáhl kleště a vytáhl si ji. Animace jsou rychlé a mělo by jich být opravdu hodně, takže snad nebudou působit rušivě, naopak konečně půjde o inovaci prvku, který se už po léta objevuje ve všech hrách tohoto žánru. Další věcí je například zasekávání zbraně, což se při prezentaci stalo ve chvíli, kdy byl náš hrdina uprostřed vesnice plné nepřátel. Ne že by šlo o náhodu, pravidlo je, že když střílíte moc, zbraň se zasekne. A tak vznikla situace, kdy celá nepřátelská milice honila poskakujícího človíčka, mávajícího svou zbraní ve snaze spravit ji. Další vychytávku, ktrerou jsme viděli je možnost rozstřelení krabice se zásobníky (měla by fungovat i trefa do samotného zásobníku, například ležícího u noh nepřítele), která potom několik sekund explodovala. Snad nemusíme dodávat, že se to klidně někdo může využít proti vám, stejně jako propan butanové láhve, které po zásahu poletují po okolí. Zajímavě působí také ušlapávání trávy, které bude mít podle řečí autorů skutečný význam ve hře, což by znamenalo, že vás nepřátelé budou moci vyslídit podle vašich stop. Opět by to stejně mělo fungovat i naopak, nicméně v tomhle ohledu jsme spíše skeptičtí.

Na jaře, amigo, na jaře
Abych pravdu řekl, Far Cry 2 mě zaujalo o dost víc než chystaná next-gen pecka Crysis, která si přece jen ukrojila trochu více pozornosti. Je pravda, že obě hry jsou trochu z jiného soudku, ale přesto mě několikaminutová prezentace naprosto uchvátila. Neotřepané drsné prostředí, nádherná grafika a pěkně fungující prostředí spolu s mnoha maličkostmi dávají dohromady vyhlídku na opravdu pěknou hru. Autoři se s vydáním holedbají jarem příštího roku, což je podle našeho spíše zbožné přání. Pokud by je ale bůh vyslyšel, rozhodně bychom se nezlobili.
Žádné komentáře