Crack, češtiny, CD key

PC 4ever- downloads

Návody

Half-Life 2

O tom, že Half Life 2 je skvělým hitem, není pochyb a možná dokonce překonal atmosférického a neinteraktivního Dooma 3. Opět budeme hrát za Gordona Freemana, který nyní pobíhá po městě City 17. Projedeme se v autě, setkáme se známými z původní hry a monstra jsou opět tuhá. Half Life 2 není tupou střílečkou, ke hraní je nutné mít trochu toho vitamínu I a Q.

1) Zbraně

1) Páčidlo

Stará známá zbraň z původní hry, i tady má stejnou funkci na ničení beden a prken.

2) Pistole

První střelná zbraň a také ze všech neubožejší. Na slabší nepřátele OK, ale na ty silnější  - radši utíkejte.

3) Revolver

Skvělá pistole, jeden zásah do vojáka a je po něm. Avšak munice je žalostně málo, takže využití je docela omezené.

4) SMG

Standardní samopal pro rychle se pohybující nepřátele. V primárním módu je to samopal a v sekundárním střílí granát.

5) Pulsní puška

Skvělý samopal, velmi rychlý a účinný. Podobně jako SMG i tato puška střílí granáty se smrtícím účinkem.

6) Brokovnice

K tomu není co říci, jeden zásah do zombíka a z nemrtvého se stane mrtvý, jenom munice je žalostně málo.

7) Kuše

Jinak řečeno - jde o sniperku s optikou. Velmi silná a přesná. Na většinu nepřátel působí  tak, že jeden výstřel - jeden mrtvý.

8) Granát

Proti shlukům pomalých nepřátel nebo na přeplněných místech je OK.

9) Raketomet

Stejný jako v původní hře. Opět lze navádět za pomocí laseru. Tuto zbraň použijete spíše proti mechanických obludám, jako je Gunship nebo obří robot.

10) BugBait

Tuto hračku získáte od královny brouků. Umožňuje vám ovládnout hmyzí rasu Antlion. V primárním módu házíte návnadu a na místo, kam dopadne, se slétne hejno brouků. Sekundární mód vám umožňuje přivolat ty potvory k vám.

11) Gravity gun

Nejlepší zbraň ve hře. Ze začátku to je spíše pomůcka pro odstranění těžkých beden a sudů nebo k uvolnění průchodu pro postup dál. Později se z této zbraně stává smrtící věc. S ní dokážete přitahovat a odpuzovat předměty, můžete samozřejmě chytit výbušný sud a hodit ho na nepřítele nebo chytit bednu a majznout s ní po něm. Dále je to skvělá zbraň pro defenzívu. Chytnete radiátor a můžete ho  používat jako štít proti kulkám a proti létajícím botům Manhack je také skvělý, přitáhnete si ho a pak s ním praštíte o zeď.
 

2) Tipy a triky

Střílejte na hlavu, je to opravdu účinné.

Ve hře najdete bedny s municí. Munice uvnitř se neustále obnovuje.

Prozkoumávejte všechno v okolí, jinak nenajdete klíčové místo nebo cenné předměty (lékarničky a energii).

Po získání HEV brnění, budete moci sprintovat a používat baterku. Oblek je napájen pomocnou energií, po vyčerpání musíte čekat dokud se nedoplní a pak můžete znovu používat schopnosti obleku.

Kulometné věže, které jsou pod vaši kontrolou jsou strašlivě slabé, proto doporučuji držet je v ruce a pobíhat s nimi po okolí. Taková věžička v ruce sama střílí na nepřátele a munice je nekonečná.


3) Návod

Ve hře nenarazíte na extra tuhé zákysy, většina z nich se řeší buď nějakou fintou, jako je zničení určitého trámu nebo odstranění překážky. Návod popisuje jedno z možných řešení a zpočátku je popis obsažný, neboť se s hrou ještě seznamujete, takže vás ještě vedu za ručičku, ale v pokročilejší části návodu již budu popisovat stručně jak se dostat k cíli a samozřejmě i tam budou popsána řešení problémových míst ve hře.

Chapter 1 - Point Insertion

Začátek je stejný jako v prvním díle, opět ve vlaku. Po výstupu se dejte jedinou cestou, která vás nakonec zavede do místa, kde vám zatarasí cestu stráže z obou stran, v tom se otevřou dveře a vy půjdete dál se strážcem. Následujte ho do místnosti s krvavou skvrnou na podlaze. Stráž si sundá helmu a vy zjistíte, že je to kámoš Barney z původního Half Life, pokecáte si spolu a pak vám otevře dveře dál. Za nimi se dejte po žebříku a pak bednu položte u okna, vylezte po ní nahoru a z okna skočte dolů.

Na náměstí se dejte doprava, do malého průchodu, kousek dál uvidíte chlápky u bojového vozidla, tam nechoďte, ale kousek před nimi je malý koutek s bílým žebříkem, vylezte po něm nahoru a pak dírou z plošinky skočte dolů.

U rozcestí se dejte doprava, vlevo jsou chlápkové, kteří zrovna někoho zabili. Pravou cestou se dostanete na dvorek s klouzačkou, projděte otevřenými dveřmi. Uvnitř pak po schodech nahoru, a v jednom patře uvidíte, jak se stráže snaží dobýt do jednoho pokoje. Dejte se tam a počkejte až se jim podaří prorazit dveře, projděte chodbou k dalším schodištím, v tom začne masakr civilistů, takže utíkejte po schodech nahoru, v dalším patře na vás zavolá civilista, abyste šel k němu do pokoje, pak pokračujte uvnitř dál. Až se dostanete na půdu, najdete dřevěná prkna, kterými projdete přes střechu, pak další částí střech až konečně k otevřeným oknům. Vlezte dovnitř, pak se dejte po schodech dolů, schodiště se rozpadnou a na vás se vrhnou stráže s elektrickými obušky. Naštěstí vás zachrání krásná žena, spolu s ní vyjeďte výtahem nahoru.

Chapter 2 - A Red Letter Day

Ve výtahu se vám dáma představí jako Alyx. Zavede vás ke svému otci do tajné laboratoře. Po pokecu s vědcem se objeví Barney a otevře vám místnost s brněním, objeví se headcrab, který začne dělat problémy. Stiskněte tlačítko u panelu s brněním a oblečte se. Doktor vám také ukáže místo, kde se doplňuje energie do brnění a dál se dostanete k teleportu. Nejdříve nastoupí Alyx, nastane problém, takže nahoďte zásuvku, která vypadla, pak ještě spínač poblíž zásuvek. Další, kdo nastoupí do teleportu, budete vy, ale objeví se headcrab, který opět poškodí přístroje a vy budete teleportováni někam jinam. Podívejte se po okolí, pak se objeví Barney, který vám řekne kam máte jít a hodí vám páčidlo, kterým zdoláte dřevěná prkna o kousek dál.

Překonejte volné prostranství s vlaky, musíte se dostat nejdříve do jednoho vagónu, pak vylézt po žebříku na střechu a odtud skočit na další vagón a dostanete se tak přes plot.  Pokračujte dál do další části levelu.

Chapter 3 - Route Canal

Uvnitř kanálu najdete automat na zdraví, o kousek dál zabte stráže, které chtějí zabít civilisty. Po zabití stráže dostanete pistoli. Pokračujte dál, cestou zabíjejte všechno co je nepřátelské, opět se dostanete ke kolejím. Počkejte dokud nepřijede vlak, pak opět naskočte na střechu vagónu a odtud pak na žebřík. Jděte podél plotu, z druhé strany na vás budou střílet, na konci najdete tunýlek, který obsahuje bedny s vybavením. Projděte tunýlkem, pak se dostanete k díře v plotě, skočte dolů. Probojujte se přes další tuny nepřátel, až někam na konec, kde uvidíte dole vodu, tak se tam dejte. Skočte do vody a proplavte až nakonec, kde vylezte na vagón a otevřeným poklopem se dostanete k civilistovi s elektrickou příšerou, která vám doplní energii do brnění. Pokračujte dál, až do místa, kde uvidíte chlápka, který volá o pomoc. Bohužel ho nezachráníte, ale o kousek dál najdete vchod do tunelů, jenom si cestou dejte pozor na kulomet. Zabte uvnitř všechny chlápky, pak se dejte žebříkem nahoru, kde zabte obsluhu kulometu. Chopte se kulometu a pokoste nepřátele, pak začnou v místě, kde je kulomet, padat bomby, takže podél úzké římsy se dostaňte  do kanálu. Projděte jím, pak v místě, kde nevede cesta zhora začnou padat výbušné sudy, které zničí mříže. Po uklidnění situace projděte novými cestami dál. Projděte přes volné prostranství s nepřáteli, probojujte se na druhou stranu, kde je zasypaný tunel, odstraňte sudy a projděte tunelem dál. Za ním se dostanete ke kluzké podlaze, jenom si dávejte pozor na chňapky, které visí na stropě, házejte před sebe předměty a ty potvory se budou pokoušet je chytat. Po překonání na vás čeká voda, opět proplavat, sice nad hlavami vám padají výbušné sudy, ale nebojte se jich. Postřílejte vojáky nad vámi, pak žebříkem se dostanete do další části a pak po dřevěné plošině k mřížím.

Za mřížemi na vás čeká mini hádanka, je to jakási houpačka, naložte co nejvíce cihel na opačnou stranu prkna, vy si stoupněte na stranu, odkud můžete skočit na vyvýšené místo. Nyní budete utíkat před vrtulníkem, takže sprintujte [SHIFT] na druhou stranu, pak odtud do dveří, kterými se dostanete do kanálu, cesta dál vede opět přes chňapky, takže jim hoďte výbušný sud, a ony se pokusí jej sežrat, jak začnou vytahovat ten sud, tak střelte do sudu a výbuch je zabije. Pokračujte dál, dokud se nedostanete do místa, kde najdete civilistu, který vám otevře dveře.

Za nimi se probojujte přes létající boty Manhack, kteří vám budou znepříjemňovat život. Dlouhým tunelem se dostanete k chlápkům, které zabte a dostanete konečně pořádný samopal. Někde na konci tunelu se dostanete na volné prostranství, kde zabte nepřátele a vylezte na potrubí, ze kterého vyfukuje pára. Projděte po potrubí na konec, kde se musíte potopit a proplavat přes jakýsi vodní mlýn. Dostanete se tak opět na volné prostranství, kde z náklaďáku vám nepřátele posílají výbušné sudy. Zabte je a projděte blízkým vchodem do temného tunelu s létajícími boty. Přes jejich mrtvoly se dostanete do šachty, kterou zničte, za ní je místnost s výbušnými sudy, opět se setkáte s dalšími boty, které musíte zabít, jenom nesmíte zasáhnout výbušné sudy.

Po jejich likvidaci se dejte na žebřík, odtud pak skočte na potrubí, které vás zavede na balkón. Odtud se dejte do další místnosti, kde slezte po žebříku dolů, někde uprostřed těch potrubí najdete červený kohoutek, kterým otočte. Hladina vody se zvedne a vy se vraťte do místnosti s výbušnými sudy a potopte se úplně dolů, až k potrubí. Proplavte na jeho konec. Nadýchejte se, pak se znovu potopte, dole byste měli vidět prkna, ty zničte a bedny a různé harampádí vyplavou nahoru. Po žebříku nahoru, pak přeskákejte na druhou stranu. Dál pokračujte za nosem, dokud se nedostanete do místa, kde z nebes padají jakési bomby, ze kterých vylézají headcraby. Postřílejte je, v okolí ještě řádí radiace, takže nešlapejte na tekutá místa. Probojujte se přes docela tuhý terén plný odpadů a kontejnerů až k ženě, která doplňuje palivo do vznášedla. Naskočte a jeďte podél močálu až k dalším padacím dveřím. Vystupte a otočte kohoutkem, zpět do vznášedla a jeďte otevřenou bránou dál.

Chapter 4 - Water hazard

Pořád na vznášedle. Jedinou cestou podél řeky se dostanete ke stavení, vystupte si a zabte 2 zombíky, po rozbitém schodu se dejte nahoru, kde odstraňte sud, který blokoval jeřáb s bednou. Po odstranění se dejte dolů a seberte věci, které byly uvnitř. Naskočte zpět na loď a odjeďte až do místa, kde již nemůžete jet dál. Vystupte si a někde nalevo najdete vchod do potrubí, vlezte tam a projděte jimi na druhou stranu. Po cestě najdete modré sudy, všechny je nahažte do místa, kde je voda s rozbitým mostem. Postupně tyto sudy vemte a potopte se s nimi, pod vodou uvidíte v místě, kde je mostík, další sud, který se zespodu snaží zvednout most. Tam tedy dejte všechny modré sudy, pak se vraťte zpět k vozidlu a rozjeďte se. Projděte přes radioaktivní močál, po chvílí jízdy dorazíte do místa, kde před vámi bude obří brána, poblíž by měl být žebřík, kterým se dostanete nahoru, pak projděte několik místností, volné prostranství až do garáže. Tam postřílejte nepřátele, pak se dostanete do místnosti se třemi chlápky a obřími sudy. Zabít a potom projděte dveřmi na balkón, tam uvidíte, že je kohoutek na otevření brány rozbitý. Otočte se doprava a střelte do červených sudů, ty způsobí výbuch a sjede obří traverza, která zničí bránu. Vraťte se do místa, kde jste nechali vznášedlo a naskočte. Nyní po březích na vás budou střílet z vozidel rakety, takže se jim vyhněte, dalším problémem bude ohnivá stěna, opět musíte projet a pak dorazíte do místa, kde uvidíte další bránu, která se začíná zavírat. Se vznášedlem dojeďte k blízkému molu, vystupte a blízkými dveřmi se dostaňte dovnitř.

Najdete uvnitř super revolver, pak projděte dveřmi ven, tam vás bude otravovat vrtulník, takže co nejrychleji proběhněte přes dvorek a hupsky do skladiště, kde na vás čeká další tlupa. Postřílet a nakonec najít řídící místnost, kde stisknete tlačítko a brána se otevře. Vraťte se zpět ke vznášedlu.

Další cesta je přímočará, jenom si dávejte pozor na vrtulník, který bude po vás kosit kulometem a házet bomby. Po dlouhé peripetii s vrtulníkem se dostanete k ruinám. Slezte z vozidla, poblíž by měl být žebřík, po kterém se dostanete nahoru, pak po prknech na plošinku. Tam shoďte pračku dolů na výtah. Slezte dolů a zatáhněte za páku u výtahu, čímž se zvedne skokanský můstek. Opět do vozidla, rozjeďte se a skočte, čímž se dostanete na druhou stranu, pak už jen tunelem do místa, kde vám civilista otevře bránu. Najdete tam mini bázi, kde si pokecejte s chlápkem, mezitím vám namontovali kulomet do vozidla, takže naskočte a jedem.

S kulometem již hravě zvládnete vrtulník, jeďte stále za nosem. Až se dostanete do místa připomínajícího přístav a okolo jsou dvě bojová vozidla, tak je nutné najít červený kontejner, uvnitř jsou 2 výbušné sudy, do kterých střelte a pak stačí už jen projet. Další překážkou bude obří brána, před kterou hlídá vrtulník. Nejdříve sestřelte ptáčka, pak dojeďte k bráně s červeným neonovým nápisem. Tam vylezte po žebříku nahoru a otočte kohoutkem, čímž si zpřístupníte cestu. Zpět na vozidlo a jeďte k nejbližšímu stavení, zabte nepřátele a seberte jim vybavení, obejděte budovu a měli byste najít řídící panely, kde jsou dvě páky, jedna je poškozená, takže zatáhněte za tu druhou, otevře se vám boční brána. Vraťte se před obří bránou a dojeďte k boční bráně, zjistíte, že je polootevřená, ale před touto bránou si můžete všimnout klád, které podezřelé vypadají jako skokanský můstek, takže se rozjeďte a přeskočte to.

Na druhé straně dojeďte k molu a vystupte si. Běžte do budovy, kde se nechte skenovat.

Chapter 5 - Black Mesa East

Uvnitř následujte ženu, která vás zavede k dr. Elimu, chvílí tady posečkejte, pak spolu s Alyx odejděte ven. Tam vám předá Gravitační pušku, která dokáže přitahovat/odpuzovat předměty. Alyx vám ukáže ještě pár triků, které si vyzkoušejte, pak spolu s ní se dejte na volné prostranství, objeví se její mechanický pes, se kterým si zahrajete házenou. Po chvílí bude tajná základna napadena, takže spolu s Alyx utíkejte zpět do budovy a k centrále základny. Bohužel se zřítí strop, vy a její pes jste byli uvězněni. Následujte čokla, který vám otevře bránu, dál již musíte jít sám. První překážkou bude zelená skříň, kterou odstraníte za pomocí Gravity Gun.

Chapter 6 - We don´t go to Ravenholm...

Dál už jen za nosem, dostanete se do města, kde je spousta zombíků, sem tam najdete jakýsi přístroj s vrtulí, která odsekává nepřátelům hlavy, takže je dobré si vždy kleknout pod tímto strojem, když na vás zombící jdou, dále zde najdete kotouče od pily, ty můžete vrhat po nepřátelích z gravity gunu.

Projděte městem, brzy uvidíte chlápka v okně, který právě odkrágloval pár zombíku, o kousek dál již najdete plynové bomby, u jedné z nich otočte kohoutkem, abyste zastavili přívod plynu a mohli tak bezpečně jít dál. Uvidíte tam cukající se mrtvolu připevněnou k elektrickému plotu. Poblíž je sice žebřík, ale elektrický proud vás snadno spálí, proto se vraťte zpět před budovu, kde z okna střílel chlápek a tam najdete plynovou bombu, uzavřete plyn. Nyní bezpečně vlezte do budovy a v horních patrech najdete páku, která zastaví přívod elektřiny. Zpět k žebříku, nyní již bezpečně přelezte plot.

Nahoře se opět setkáte s chlápkem, který tady pobíhá s puškou, zachrání vám život a odejde. Vy se mezitím podívejte, co je pod vámi, měli byste vidět prkna, tak tam skočte a projděte po nich k oknu. Odtud pak dolů, probojujte se na střechu, kámoš s puškou vám pořád bude pomáhat, brzy se dostanete do místa, kde pod sebou uvidíte spoustu zombíků a červené sudy, střelte tam a je klid. Pak slezte dolů a na konci ulice najdete žebřík, po kterém vylezte nahoru na střechu a oknem do budovy.

Probojujte se přes tuny monster, dál již na vás čeká přímočará cesta, brzy se opět setkáte s kámošem, který vám hodí na střeše brokovnici, takže konečně něco pořádného. Od toho místa se podívejte dolů, měli byste vidět nádrž na vodu, tak tímto směrem skočte, ale ne do vody, ale na ta prkna, co jsou poblíž nádrže, odtud pak žebříkem nahoru. Zde si dávejte pozor, brzy vás napadnou velmi hbitá zombie monstra, takže si připravte brokovnici. Po jejich likvidaci se dejte do dveří, pak výtahem dolů na dvorek. Dole u auta je prkno, po kterém projděte přes prkna na druhou stranu plotu až k temným uličkám plným zombíků a headcrabů. Důležité je, abyste se dostali do budovy, kde kousek od ní visí nebožtík, uvnitř na balkóně zatáhněte za páku, měla by se rozjet plošinka. Nyní se dejte dolů a pokračujte dál, dokud se nedostanete kbednám, které jsou poskládaný do schodiště, po nich vylezte nahoru na střechu, pak podél prken doskočte na plošinku a opět po střechách. Na střeše uvidíte opět svého kámoše, který to dává zombíkům co proto. Skočte na druhou stranu do dveří. Pokračujte po jediné cestě dál, až se dostanete na střechu, kde uvidíte opět kámoše, který vám pošle vozík, tak se připravte na to, že než vozík k vám dorazí, tak si musíte zabojovat s hbitými zombíky, kteří nápadně pohybově připomínají vetřelčí běh ze hry Alien vs. Predator. Po jejich likvidací konečně naskočte na vozík a zatáhněte za páku. Na druhé straně si pokecejte s kámošem, ze stolu seberte munici a spolu s ním se dejte na cestu.

Probojujte se přes hřbitov s tunami monster, po jejich likvidaci se dejte k bráně, kámoš vám ji otevře. Potom, co projdete bránou, shlédnete jeho konec v ohnivém žáru. Dál jdete do temnoty sám. Po chvílí dorazíte k hluboké šachtě, musíte po trámech slézt dolů, kde na vás čeká hromada headcrabů, kteří vám budou zpříjemňovat život. Je zbytečné je zabíjet, množí se donekonečna, takže se dostaňte na schody, kde poblíž byste měli najít trámy, skočte na ně a bezpečně shora můžete projít chodbu plnou monster. Po uklidnění situace skočte dolů, pak ještě do další hluboké šachty s vodou a proplavte až do místa, kde uvidíte ohniště. Odtud se dostanete k vozíku, zatáhněte za páku, a roztočíte jak vrtuli, tak rozjedete vozík, který jede nahoru a dolů a bude odsekávat hlavy monster. Běžte nahoru až ke světlu na konci tunelu. Probojujte se přes vagóny až k další základně rebelů. Pokecejte si s jejich šéfem a pak zkontaktuje Alyx a řekněte jí o vašem příchodu. Na konec vám otevře dveře a začíná tak další level.

Chapter 7 - Highway 17

Na začátku si naskočte na jeep. Elektromagnet vás omylem shodí přímo doprostřed hmyzího roje. Postřílejte nepřátele, pak se pokuste otočit vozidlo za pomocí Gravity gun. Jeďte na druhý konec pláže, kde je zničený most, stiskněte [SHIFT] pro aktivaci turbo, abyste mohli přeskočit na druhou stranu, pak jeďte stále za nosem, dokud nedorazíte k další základně rebelů. Uvnitř si pokecejte s jejich šéfem a odměnou pro vás bude raketomet s laserovým naváděním. V tom nad základnu přiletí bojové vznášedle, připravte si raketomet a sestřelte ho. Když vám dojde munice nebo zdraví, tak vždy k vám někdo přiběhne a pomůže vám. Po zničení vznášedla se vraťte k veliteli základny a budete pokračovat ve vašem poslání. Zpět na vozidlo a projeďte nyní již otevřenou bránou.

Další mini puzzle ve hře bude místo, kde je obří jeřáb s elektromagnetem a poblíž je budova s nápisem Northen Petrol. Probojujte se nahoru a zabte všechny nepřátele. Nyní se chopte řízení magnetu a chňapněte jeep a přeneste ho do místa, kde je zvednutý most. Pak chňapněte obří kontejner a majzněte s ním o ten zvednutý most, který záhy spadne. Dejte se k jeepu a projeďte do skladiště, kde zabte nepřátele a pokračujte v cestě. V místě, kde u mostu je silové pole, musíte vystoupit a postřílet nepřátele, pak podél mostu se dostanete za pole a tam najdete vozidlo, které ho napájí. Odstraňte klíny u pneumatik a vozidlo sjede do moře. Vraťte se k jeepu a jeďte dál.

U dalšího mostu se silovým polem musíte opět vystoupit zvozidla. Poblíž mostu je malé stavení s vybavením, celé to vybrakujte, pak se dejte směrem k mostu, kde najdete zelené kovové dveře, kterými se dostane na železnou konstrukci pod mostem. Přejděte přes tuto konstrukci na druhou stranu. Cestou určitě narazíte na mrtvolu s kuší, kterou seberte. Na konci cesty pod mostem dojdete do místnosti chráněné silovým polem, střelte do zásuvky a můžete jít dál. Uvnitř místnosti je tlačítko, které vypne silové pole na mostě. Vraťte se stejnou cestou zpět k jeepu a projeďte přes most. Jenom si dávejte pozor na protijedoucí vlak, na druhé straně mostu zabočte doleva a vjeďte do tunelu.

Chapter 8 - Sandtraps

Projeďte temným tunelem plným monster a vraků od aut. Za nimi pak už jen dojeďte po dlouhé silnici k zavřené bráně. Poblíž najdete budovu, ve které jsou 3 pozice pro baterky. První baterka je již k dispozici, druhá leží v této místnosti vedle civilisty a 3. baterku najdete venku pod kapotem auta. Po nasazení všech tří baterek, se brána otevře. Za bránou na vás čeká cesta k majáku, tak si zaparkujte auto v garáži a spolu s rebely zničte nepřátelské výsadky. Na konec přiletí bojové vznášedlo, které musíte zničit, připravte si raketomet a utíkejte do majáku, je tam krabice s raketami. Po sestřelení vznášedle se dejte po schodech majáku dolů, kde potkáte medika, ten vám otevře tajné dveře v majáku. Projděte jimi a přeskákejte po výstupcích do jeskyně. Za jeskyni najdete chlápka stojícího u kamene, řekne vám abyste zůstali na místě. Ale jeho raněný kámoš se pohne a probudí tak hmyzí potvory, které ho zabijí. Takže od teďka nesmíte vstoupit na písek, jinak ty potvory probudíte. Postupně přeskákejte po kamenech, pak se co nejvíce držte nalevo a najdete tam motor, který zapněte. Právě jste aktivovali odháněč hmyzu. Dejte se k tomu přístroji, co tluče do země a poblíž jsou skalní výstupky, tak tam se dejte nahoru.

Po zdolání skal se dostanete do dalšího písečného moře, ale tentokrát se utkáte s královnou, zabte ji. Po zabití královny přiběhne známa příšera z původního Half Life, která vyextrahuje výtažek z královny a předá vám jej. Výtažek je návnada pro ty potvory. Spolu s novým přítelem se dejte do blízké základny rebelů. Příšera vás naučí zacházet s návnadou, takže to zkuste hodit na panáka u sloupu a uvidíte, jak ty potvory se po něm vrhnou. S touto návnadou jste se stali králem hmyzů. Po vyzkoušení účinku návnady se dejte nově otevřenými cesty dál, až na volné prostranství plné bunkrů a odháněčů, takže bunkry vyčistit a odháněče vypnout. Spolu s hmyzí armádou se probojujte až k obří rouře, poblíž je žebřík, po kterém vylezte nahoru a přeskákejte po skalních výběžcích až nahoru a hupsky do roury s vodou. Překonejte kanál a pak žebříkem nahoru a dostali jste se do základny, tam naházejte návnady na věže a hmyzí armáda zaútočí. Zaútočte na pevnost a chopte se raketometu, musíte sestřelit vznášedlo. Po uklidnění situace vlezte do díry ve zdi, kde šlehá oheň, za pomocí kohoutku je všechny uzavřete a projděte dírou dovnitř budovy.

Chapter 9 - Nova Prospekt

Uvnitř komplexu se nedá moc ztratit, jenom si dávejte pozor na věžičky. Ty likvidujte za pomocí gravity gun. Problémem bude další hmyzí královna, takže až se dostanete do velké haly, tak se na to připravte, že se utkáte s další lady. Další pastičky budou laserové miny, ty likvidujte na dálku. Potom, co se probojujete do řídicího centra, tak tam stiskněte tlačítko, otevřou se mříže, pokračujte jimi až k silovému poli se dvěma věži za nimi. Tam nechoďte, ale před tím polem najdete šachtu, vlezte tam a dostaňte se až k obřímu větráku, nahažte na něj krámy, čímž ho vyřadíte z provozu. Pokračujte jedinou cestou, plnou schodišť, vojáků a věží. Až se dostanete do bloku C, tak tam na vás čeká další královna. Po jejím zabití jsou ve velké místnosti zavalené dveře, odhažte za pomocí gravity gun všechno haraburdí a prolezte jimi. Dostali jste mezi kovové stěny, chvílí zde posečkejte a zjistíte, že je to drtič, nebo něco podobného. Najděte díru ve zdi, před ní položte bednu a přelezte dírou dovnitř.

Chapter 10 - Entanglement

Prolezte přes hromadu sutin až k místu, kde uvidíte Alyx, pokračujte cestou a pak někde na konci se s ní setkáte. Otevře dveře od výtahu a spolu pojedete nahoru. Postřílejte všechny nepřátele a nechte Alyx ať najde svého otce, který je uzavřen v sarkofágu. Deaktivuje silové pole a můžete jít dál. Spolu s Alyx se dejte do místnosti, kde si přivolá sarkofág s jejím otcem. Pokecají si spolu a pak se dejte dalšími dveřmi. Alyx zůstane na velitelství a bude vás hlídat přes monitor. První dveře vám otevře, projděte přes vrátnici, pak pokračujte k dalším dveřím - ty už ale nedokáže otevřít, proto vám řekne, abyste šli zpět do vrátnice a tam odhodili skříně, za nimi  najdete hledanou šachtu, kterou prolezte.

Další překážkou bude místnost se silovým polem. Zásuvka, která napájí pole, je schovaná za skleněnými okny. Největší podivností v této hře je, že přes silové pole lze střílet a házet předměty, ale procházet ne. Takže do místnosti se zásuvkou hoďte granát, čímž zabráníte přívodu elektřiny do pole a můžete projít. Za chvílí se dostanete do kontrolní místnosti, zabte stráže a otevřete skříň s automatickými věžemi. Umístěte je po stranách místnosti, kde jsou schodiště. Kulomety sice nezvládnou odpor, ale i tak vám pomohou ubránit místnost. Po likvidaci nepřátel se ze šachet objeví Alyx, která vypne silové pole. Dejte se dolů, pak doleva. Levá chodba vás zavede do místnosti s vodou a elektřinou. Stojíte na schodišti, odtud skočte dolů na protější ochoz, cesta dál je blokována elektřinou, stačí šlápnout do vody a už LOAD. Takže za pomocí gravity gun sesbírejte dvě bedny, které dejte na druhý konec místnosti. Po nich se přebroďte na druhou stranu. Po chvíli chůze se dostanete do haly, kde po stranách jsou mříže. Skočte dolů, v jedné z malých místnosti najdete 3 kulometné věže, všechny je sesbírejte a umístěte je ke vchodům do místnosti. Sice vám neposkytnou extra ochranu, ale pro zdržení nepřátel je to dobré. Někde se schovejte, protože útoky budou velmi silné.

Po jejich likvidaci přijde Alyx a spolu s ní dojdete ke zrádkyni dr. Mossan. Spolu se všemi půjdete k teleportu. Mossan a Alyxin otec jsou teleportováni neznámo kam, vy s Alyx musíte dočasně ubránit teleport před vojáky. Takže se dejte ke skříňkám a seberte kulometné věže, které chytře rozmístíte. Jednu věžičku držte v ruce a sama bude za vás střílet. Po uplynutí času  s Alyx naskočte do teleportu. Byli jste teleportování zpět do laboratoře dr. Kleinera, dejte si pokec se všemi a spolu s Alyxiným psem se dejte k výtahové šachtě a skočte dolů.

Chapter 11 - Anticitizen One

Spolu se psem skočte do šachty, na ulici ukáže Alyxin pes co umí - nejen, že vymlátí skupinu vojáků, ale ještě chňapne celé obrněné vozidlo a majzne s ním o zem. Spolu se psem se dejte ke kovové zdi, pes vám uvolní cestu. Bohužel přiletí vznášedlo, které ho unese pryč, o jeho osudu se dozvíme později. Mezitím tady nestůjte, neboť opět jsou to pohyblivé kovové zdi. Dejte se k ohnutému plotu, přelezte ho a dostanete se tak na náměstí, kde chlápkové strhávají monitor s Breedem, běžte k nim a oni se dostanou pod vaše vedení. Dejte se k obchůdku se suvenýry, po chvílí se z kovových dveří objeví vojáci, zabte je a projděte novou cestou dál. Dojděte k místu, kde uvidíte hopsající miny. Odstraňte pod sebou prkno a uvidíte další miny, které deaktivujete za pomocí Gravity gun. Pokračujte v cestě až do místa, kde uvidíte obřího kráčejícího robota s pulsním dělem. Zatím se někde schovejte a až robot odejde, tak pokračujte za nosem, dál je zbytečné to popisovat, cesta je přímočará.

Klíčové místo je na náměstí, kde uprostřed je konzole, Alyx se bude snažit ji hacknout a otevřít tak štít, který chrání jádro a vy s dalšími bojovníky ji budete chránit. Až Alyx  konzoli hackne, tak vám řekne, abyste použili gravity gun na jádro, čímž zničíte štít. Projděte novými cestami dál. Cesta dál bohužel nevede, neboť chybí most :-), Alyx vyleze na střechu, ale bohužel je chycena. Vy skočte dolů a měli byste najít průchod.

Prolezte kanálem. Cesta přes kanál je jednoduchá, spíše na obtíž budou nepřátele.

Chapter 12 - Follow Freeman

Na začátku si pokecejte s rebelem, spolu s ním se dejte na ulici. Hned na konci ulice je sniper, takže se mu vyhýbejte a choďte po stranách ulice, kde se můžete schovat. Za rohem je další sniper, takže opět stejná taktika a měli byste tam najít otevřené dveře. Uvnitř jsou headcraby, zabte je, pak vlezte do vody, najděte umírajícího rebela, poblíž jsou bedny a brzy vás napadnou pomalá zombie. V místnosti s umírajícím jsou zatlučená prkna, ta zničte a pokračujte v cestě, jenom si dávejte pozor na 2 vetřelčí zombie. Dejte se po schodech nahoru a jste ve zničené budově, zombící povstanou, ale neútočte na ně, čekejte až je sniper v protější budově postřílí, pak po sniperovi do okna hoďte granát. Běžte dál, najdete tam Barneyho, jak se krčí mezi sutinami, řekne vám abyste zlikvidovali další snipeři. V této místnosti najdete schodiště, kterým se dostanete nahoru, uvidíte tam, jak snipeři ostřelují vrány. Najít snipery nebude problém, určitě nepřehlédnete modrý paprsek. Zabte snipery pomocí granátů a pokecejte s Barneym. Spolu s ním se dejte z budovy ke kovovým dveřím, které hackne.

Projděte jimi pak do budovy, kde se setkáte s dalšími rebely, dejte se o patro výše a najdete konzoli, kterou hackne Braney a otevře vám tak dveře. Dole na ulici bombarduji laserovými paprsky, takže se jim vyhýbejte, projděte přes sutiny na druhé straně ulice a najdete tam dveře, vlezte dovnitř a jste za silovým polem. Probojujte se k budově s kopulí. Dovnitř se nelze dostat přímou cestou, ale v rohu budovy najdete silové pole a za ním uvidíte zásuvku, střelte tam, takto jsme se dostali dovnitř budovy. První problém bude místo, kde uvidíte modré paprsky, přerušte je a z podlahy vyjede věž, hoďte do věže granát. Po zničení věže Barney hackne počítač a dostanete se do velké místnosti, nad hlavami prolítne výsadková loď, takže urychleně se dostaňte do dalšího místa s modrými paprsky, opět tam na vás čekají věže. Probojujte se do dalšího patra, tam byste měli najít místnost, kde je uvězněný medik. Opět zde najdeme další podlažní věže. V protější místnosti uvidíte jádro, opět použijte gravity gun na jeho zničení. Pak jedinou cestou se s vaší bandou dostanete do místnosti, kde vám zamknou dveře, po chvílí nepřátelé vezmou svářečku a dostanou se dovnitř, zabte je všechny. Projděte dalšími dveřmi a dostanete se k dalšímu jádru a opět gravity gun.

Cesta k poslednímu jádru bude nebezpečná, nejdříve se musíte dostat do místnosti s červenými paprsky, stačí jeden dotyk na paprsky a hrajete znova. Takže se jim musíte vyhnout, musíte lézt po bednách, strojích a dostat se přede dveřmi do další místnosti, tam najdete spínač, kterým vypnete paprsky a za dveřmi již najdete poslední jádro. Všechna silová pole jsou vypnuta, teďka se dejte do hlavní haly a do chodby se zeleným nápisem EXIT. Konzoli opět hackne Barney a sami již půjdete na střechu. Nahoře na vás čeká gunship, ale poblíž je krabice s raketami, takže ho sundejte a chvílí posečkejte dokud nepřiletí nepřátelský výsadek, který vám uvolní cestu dál. V další části střechy je nutné stisknout tlačítko a pak se probojovat přes mostík a pak po schodech dolů. Tam se setkáte s bazukářem, který vám osvětli situaci před budovou. Vydejte se tam a uvidíte souboj mezi rebely a obřími roboty. V okolí je spousta munice do bazuky, takže ty roboty ostřelujte. Po jejich likvidaci se dejte na druhou stranu, kde se utkáte s dalšími obřími roboty. Po jejich likvidaci dodělejte vojáky a běžte jedinou cestou na konci ulice a pak po schodech dolů.

Proběhne hodně krvavá cesta, cestou se sice setkáte s roboty, ale je zbytečné po nich střílet, když poblíž nejsou krabice s raketami. Hlavním úkolem bude dostat se na střechu jedné budovy, odkud vidíte na náměstí se sloupem, na kterém je kůň. Na střeše je krabice s raketami, takže zničte nejdříve roboty, pak vojáky v okolí a po jedné traverze se dostanete na náměstí, kde se setkáte s Alyxiným psem, kterým odstraní kovovou zeď a vy se dostanete dál.

Chapter 13 - Our Benefactor

Nejdříve po skalních výčnělcích se dostaňte dolů, pak skočte na jakýsi výtah a odtud dovnitř věže. Tam si dávejte pozor na strop, sem tam něco spadne na hlavu. Dostaňte se do místa, kde jsou pojízdné pásy se sarkofágy, do jednoho z těch sarkofágů vlezte, ale pozor, vlezte do sarkofágu, který nepojede přes elektrický výboj, sice byste byli mrtví.

Nechte se odvézt, cestou si prohlédněte Citadelu, jaké ohromné množství prostředků má. Až dorazíte na místo určení, budou vám zabaveny všechny zbraně, kromě Gravity gun. Chopte se gravity gun a hle - zjistíte, že už není jako kdysi byla, nyní je mnohem silnější. Můžete chytat lidí a házet s nimi o zeď a také zbraň vystřeluje elektrické výboje.

S touto zbraní se probojujte přes hromadu nepřátel až do kruhové místnosti, kde stiskněte tlačítko, sjede výtah, pak naskočte na něj. Nahoře se probojujte k místu, kde uvidíte obřího robota, zabijete ho tak, že budete odchytávat ty pulsní koule ze zářícího paprsku. Za robotem naskočte opět do sarkofágu, který vás odveze do 14. levelu.

Chapter 14 - Dark Energy

Budete odvezení k Breenovi, po dlouhém pokecu budete uvolnění z jeho spárů, ale uteče vám s vaší zbraní. Spolu s Alyx ho jdete zabít. Nahoře ve věži ho najdete, ale opět vám uteče, ale nechal aspoň po sobě gravity gun, takže ji seberte a pak vám Alyx aktivuje výtah. Dostanete se do místnosti s obřími stroji a uprostřed je Breen uzavřen za neproniknutelným štítem. Vy se však dejte po obvodu místnosti nahoru, postupně budete muset skákat na kovové konstrukce, které vás odvezou nahoru. Až se dostanete úplně nahoru, tak si můžete všimnout energetických paprsků obsahujících fúzní koule. Pochytejte koule za pomocí gravity gun a házejte je na gunshipy, které po vás útočí. Breen se mezitím posouvá nahoru ve svém provizorním výtahu a snaží se odteleportovat. Vy ho musíte zastavit tak, že chytnete fúzní kouli a budete ji házet na vrchol toho jeho výtahu, měli byste zasáhnout ty otáčející modré panely. Až budou všechny panely zničeny, tak se zastaví čas a přijde k vám kámoš v obleku.

Chapter 15 - Credit

Zde už jen shlédneme jména tvůrců.

Žádné komentáře